Сегодня:
Турниры скоро:
Прошедшие:

Щорiчне привітання з Новим 2025 роком і з усіма Різдвяними святами від функціонера та головного тренера "Школи Чемпіонів" Костянтина Сердюк.

privitannyaЩорічне привітання від більярдного функціонера та головного тренера школи більярдної майстерності «Школа Чемпіонів» Костянтина Сердюк:

«Ніколи не зупиняйтеся без потреби»

“Допоки ви не зробите несвідоме свідомим, воно скеровуватиме ваше життя, а ви називатимете це долею.”
Карл Густав Юнг

Цей вислів Юнга відомий багатьом, хоча мені й не вдалося відшукати його першоджерело. Ймовірно, це перефраза такого уривку: «Правило психології каже, що коли внутрішня ситуація не усвідомлюється, вона перетворюється на зовнішні події, подібні до долі. Якщо індивід залишається неподільним, але не розуміє своїх внутрішніх суперечностей, світ змушений буде зіграти цей конфлікт зовні, розділивши його на протилежні частини.»

Як функціонер, тренер і фахівець зі спортивної психології, я вважаю за потрібне поговорити про важливість майстерності, досконалості, тренувань та звичок. Саме позитивні звички, на мою думку, формують шлях до майстерності.

Так!

Звички мурують фундамент для майстерності!

Більярдний гравець може зосередитися на наступному рівні техніки лише після того, як основні рухи тіла та кия стануть автоматичними. Кожна порція інформації, що запам’яталася, відкриває розумовий простір для мислення, яке потребує більших зусиль.

Так!

Це справедливо для будь-якого зусилля!

Коли ви опанували базові рухи настільки добре, що можете вдатися до них не замислюючись, ви вільні приділяти увагу складнішим деталям. Таким чином, звички – осердя будь-якого стремління до досконалості.

Так!

Майстерність вимагає терплячості!

Усе велике починається з малого. Зародком кожної звички стає єдине, крихітне рішення, однак коли це рішення повторюється, звичка проростає, міцніше вкорінюється і розростається гіллям. Позбутися шкідливої звички – це як викорчувати у себе міцний дуб. Набути корисні звички – це поступово день за днем ростити тендітну квітку.

Так!

Майстерність потребує практики!

Рух дарує нам відчуття, що ви займаєтеся справою. Але насправді ви лише готуєтеся за неї взятися. Коли підготовка перетворюється на зволікання, з цим треба щось робити. Вам не хочеться бути просто планувальником. Вам хочеться бути практиком. Якщо прагнете опанувати нову звичку, то ключ до неї – це повторення. Не треба окреслювати кожну рису нової звички. Зациклюватись на цьому. Треба просто практикуватися. Усе, чого потребуєте, – практика і ще раз практика. Утім, що більше ви практикуєте щось, то нуднішою і одноманітнішою стає ця справа. Після перших успішно зроблених кроків ми знаємо, на що очікувати, і наш інтерес починає сходити на нівець. Подеколи це стається навіть ще швидше. Усе, що вам треба зробити, – це сходити кілька днів поспіль на більярдне тренування і дозволити одного дня зіскочити, бо нема більше такого бажання. Нічого поганого не сталося. Дуже просто виправдати пропущене тренування, бо ви ж у хорошій формі.

Так!

Найбільша загроза для успіху – не поразка, а нудьга!

Звички наганяють на нас нудьгу, бо перестають нас тішити. Результат стає очікуваним. І коли наші звички набувають буденності, ми в пошуках новизни починаємо підривати своє досягнення. Можливо, саме через це ми вгрузаємо у безкінечне порочне коло, перестрибуючи з одного виду діяльності на інший.

Так!

Це помилкове мислення!

Але шкоду завдає не перша помилка, а повторювані по спіралі помилки, які за нею слідують. Один пропуск тренування – це випадковість. Два пропуски – це початок нової звички. Це те, що відрізняє переможців від переможених. Будь-хто може невдало виступити, погано потренуватися або мати невдалий день, але коли успішні люди зазнають невдачі, вони швидко опановують себе. Відхід від звички не має жодного значення, якщо почати швидко виправлятися. Я вважаю цей підхід настільки важливим, що слідуватиму йому, навіть якщо не можу дотримуватись звички повністю, як мені того хотілося б. Дуже часто у випадку зі звичкою ми впадаємо у крайнощі «або все, або нічого». Проблема ж не в тому, що у вас щось не вийшло, проблема в тому, що ви думаєте, що якщо ви щось не можете зробити ідеально, то вам взагалі не треба за це братися.

Ніколи не зупиняйтеся без потреби!!! 

Ось чому нікудишні тренування дуже часто є одними з найсильніших. Неактивні дні та нікудишні тренування зберігають здобутки, яких ви досягли у попередні успішні дні. Просто робіть хоч щось: 10 ударів накатом, п’ять свояків у відскок, 20 спроб вдало розбити піраміду — будь-що.

Так!

Це має величезне значення!

Не ставте собі нуль або мінус один. Не дозволяйте втратам підірвати ваші напрацювання. Крім того, не завжди важливо, що саме відбувається під час тренування. Легко тренуватися, коли в тебе все добре, але дуже важливо триматися, коли тобі не до того — навіть якщо робиш менше, ніж сподівався. Відвідини одного спаринг-матчу в «ONLINE CHALLENGE», тренувального турніру «VENOM OPEN»«СЕНЬЙОРИ» в БК «ОХОТА»Кубка Міста та Чемпіонату Області, або одного «Дня відкритих дверей» для парних гравців може і не дуже покращать ваші результати, але підтвердять вашу індивідуальність. Це дасть вам вміння вчитися, цікавитися новим і критично мислити.

Уявіть, що у вашій кімнаті безлад, і ви встановили за мету прибрати. Якщо вас охопить натхнення навести чистоту і порядок, то отримаєте прибрану кімнату — поки що прибрану. Бо якщо ви дотримуєтесь тієї ж звички смітити і розкидати речі, через яку передусім у кімнаті й утворився безлад, дуже швидко перед вашим зором постане нова купа сміття, і вам доведеться сподіватися на черговий напад натхнення.

Ви і надалі переслідуватимете той самий результат, оскільки не змінили спосіб його досягнення. Досягненням цілі наше життя змінюється лише тимчасово, що не відповідає покращенню майстерності як такової. Зрештою, зорієнтоване на ціль мислення може спричинити так званий ефект «йо-йо». Чимало більярдистів виснажливо тренуються упродовж років, але щойно досягають першого тріумфу — перестають тренуватися. Процес гри їх більше не цікавить. Коли вся наша виснажлива робота зосереджується на певні цілі, що має підштовхувати нас рухатися далі після її досягнення?

Так!

Мета встановлення цілей — перемогти у грі!

А тепер увага!!! Мета напрацювання способів — перебувати у грі і надалі. Справжнє мислення на перспективу — це мислення, що не передбачає цілей. Ідеться не про якесь певне досягнення. Йдеться про безкінечний цикл удосконалення і постійного покращення. У кінцевому підсумку саме ваша відданість процесу визначатиме ваш прогрес.

Ми думаємо, що треба змінити результати, але проблема не в результатах. Що нам насправді треба змінити, так це способи, якими досягаються ці результати. Розв’язавши проблему на рівні результатів, ви отримуєте лише тимчасове рішення. Для підвищення ефективності проблему треба вирішувати системно. “Виправте вхідні дані, і результат виправиться сам”, — гумор IT-фахівців, але він актуальний і для майстерності. Зміна способу, а не лише фокусування на результаті, гарантує тривалий успіх.

Цілі породжують конфлікт «або-або»: або ви досягаєте цілей і почуваєтеся успішним, або зазнаєте поразки і почуваєтесь розчарованим. Подумки виходите у шорах спрощеної версії щастя. Це неправильно! Малоймовірно, що ваша життєва стежина насправді відповідатиме тій подорожі, яку ви уявляли, коли вирушали в дорогу. Немає жодного сенсу обмежувати своє задоволення одним сценарієм, коли до успіху веде багато стежок. Протиотруту забезпечує вміння перейматися насамперед способом. Коли ви закохуєтесь у процес сильніше, ніж у продукт, вам не доводиться чекати, щоб дозволити собі почуватися щасливим. Ви можете бути задоволені будь-якою миттю, допоки ваш спосіб веде вас до цілі. І спосіб може привести до успіху більшої кількості доріг, а не лише тієї, яку ви собі намітили спочатку. Після початкового етапу пошуків перемкніть увагу на найкраще з рішень, але час від часу шукайте і надалі.

Так!
Правильний баланс залежить від ваших виграшів чи програшів. Якщо ви нині виграєте, то застосовуйте, застосовуйте, застосовуйте! Якщо ж ви нині програєте, то шукайте, шукайте, шукайте!

І на кінець статті –

«Ніколи не зупиняйтеся без потреби»!

Майстерність - це процес звуження уваги до найдрібніших складників успіху, повторення їх доти, доки не опанували навичку, і потім використання нової корисної звички як фундаменту для переходу до наступної межі вашого розвитку. Старі завдання за другим разом стають простішими, проте загалом легше не стає, оскільки тепер ви спрямовуєте свою енергію на новий виклик. Кожна звичка відкриває вхід на новий рівень продуктивності. І цей цикл безкінечний.

Так! Це безперервний процес. Жодної фінішної прямої! Жодного постійного рішення! І я бажаю вам робити все це - очевидним, привабливим, простим та в задоволення. Завжди шукайте новизну, вдосконалення, свою індивідуальність, волю натхнення, майстерність, але насамперед — найоптимальніший, найефективніший спосіб, приймаючи непомітні, крихітні рішення!

З новим 2025 роком та різдвяними святами! Дуже люблю вас!

За що? Життя цікаве, але буває, що дуже бракує хвилин на все, а ви, читаючи це привітання, подарували мені частину свого безцінного часу.

Дякую! 

З повагою та вірою в краще майбутнє,
Костянтин Сердюк.